в Инженерната работилница в София.Когато група инженери, начело с техника Георги Вълков построяват 60-ватов радиопредавател и в ефир за първи път прозвучават думите „Ало, ало, тук е Радио София!”. Началото на радио разпръскване в България е поставено през месец ноември 1929 г. В световен мащаб откривател на радио то е Италианецът Гулиелмо Маркони. в Санкт Петербург на заседание на Руското физико-химическо общество руския физик и електротехник Александър Степанович Попов показва уред за предаване и приемане на електромагнитни вълни без проводник,който давал възможност за първи път да се приемат радиосигнали, носещи информация чрез радиовълни.
Спокойно може да се твърди че увеличаване потреблението на Интернет расте и нуждата от употребата на радио. С напредването на технологиите на Интернет и скоростите, расте и нуждата от употреба на радио онлайн
На 25 април 1895 г. Хайнрих Херц, професор в Бонския университет с помощта на устройство, наречено под странното име вибратор, за първи път предава радиосигнали на разстояние,той не единствения учен който допринася за откриването на радиото - Никола Тесла, Александър Греъм Бел, Алесандро Волта, Майкъл Фарадей, Андре-Мари Ампер, Вернер фон Сименс, Самуел Морз, Джеймс Кларк Максуел, Георг Ом, Томас Едисън. Радио история.През 1888 г. Онлайн радио.Всички онлайн радио станции за вас.Слушайте последните новини, прогнозата за времето, свободните работни места, най-новите предложения за екскурзии и почивки в чужбина, най-новата музика, пари и заеми, всичко на едно място.Натиснете върху името на радиото което искате да слушате.За да слушате онлайн радио изтеглете си Winamp.